fbpx

Jak wybrać studia eventowe?

Jesteś tutaj:     /  Rynek eventowy: stowarzyszenia, wydarzenia, edukacja   /  Jak wybrać studia eventowe?
Jak wybrać studia eventowe?
Cazs czytania: 11 minut

Z prawdziwym zadowoleniem obserwujemy uczelnie, na których można zgłębiać wiedzę o organizowaniu wydarzeń. Wakacje dobiegają końca, zatem postanowiliśmy wskazać Wam szkoły, w których możecie uczyć się, jak zostać profesjonalnym event managerem.
Wszystkich, którzy jednak nie mogą poświęcić miesięcy na zajęcia lub nie chcą czekać na następną rekrutację, zapraszamy na nasze szkolenia.

Jak wybrać studia eventowe? Na co zwrócić uwagę?

 1. Mówi się, iż organizacji eventów nie da się nauczyć i trzeba przede wszystkim zdobyć doświadczenie. To popularne stwierdzenie. W przypadku osób młodych i początkujących można je uznać za nieco absurdalne, bo przecież każdy musi od czegoś zacząć. Istnieje cała masa teoretycznych podstaw, które znacznie ułatwią pracę przyszłego event managera – zagadnienia prawne, podstawy sprzedaży i briefowania, podstawy techniki eventowej itp. Jednak doświadczenie także jest ważne – w tym przypadku mamy na myśli doświadczenie wykładowców.
 2. Wybierając studia z zakresu organizacji wydarzeń przede wszystkim zwróć uwagę na to, kto będzie Cię uczył – czy będą to tylko teoretycy czy również praktycy, którzy mają na swoim koncie liczne zorganizowane eventy, nagrody branżowe. Ile festiwali, pokazów mody czy wydarzeń telewizyjnych mają na koncie? Czy mają określoną specjalizację czy uczą o wszystkim? W jakiej firmie/agencji pracują (czy uczyć Cię będą tylko wykładowcy akademiccy, czy część kadry będą stanowić osoby na co dzień pracujące w agencjach eventowych lub firmach z branży eventowej)? Jeśli takie informacje nie są dostępne na stronie uczelni, warto poprosić o przesłanie szczegółowego programu oraz informacji o prowadzących. W tej branży od stopnia naukowego znacznie ważniejsze jest doświadczenie, warto zatem sprawdzić jakie wydarzenia organizowali Twoi przyszli wykładowcy.
 3. W przypadku niektórych uczelni zawód event managera jest jedynie specjalizacją na głównym kierunku z turystyki, zarządzania lub hotelarstwa. Sprawdź jaka część zagadnień rzeczywiście dotyczy organizacji i planowania wydarzeń, a jaka poświęcona będzie ogólnym zagadnieniom z głównego kierunku.
 4. Sprawdź jakie wymagania musisz spełnić, aby uczestniczyć w zajęciach – studia podyplomowe z reguły wymagają już posiadania dyplomu np. licencjatu.
 5. W tym roku (2021/2022) warto także zwrócić uwagę, jaka część zajęć będzie odbywać się w formie zdalnej. Z uwagi na pandemię wiele uczelni rezygnuje ze standardowej formy wykładów i ćwiczeń. Studia powinny zapewniać, poza teorią, także ważny element zdobywania praktyk i doświadczenia, a forma w 100% zdalna może Cię tego pozbawić (w niektórych przypadkach w opisie studiów niemal połowa godzin to praktyka – zweryfikuj jak będzie zrealizowana). Część uczelni ma w ofercie warsztaty i wizyty na wydarzeniach lub w firmach związanych bezpośrednio z branżą eventową – upewnij się czy te zajęcia nie przepadają lub nie są zastąpione innymi.
 6. Zobacz czy wybrany kierunek ma poparcie pośród organizacji branżowych – nie jest to oczywiście konieczny wymóg, ale może to być dla Ciebie wskazówka, że zakres programowy odpowiada potrzebom branży i jest zweryfikowany przez ekspertów
 7. Dopytaj czy certyfikat lub dyplom, który otrzymasz na zakończenie może być wydany także w języku angielskim – kto wie, gdzie przyjdzie Ci pracować. Może przy zagranicznych trasach koncertowych? Zawsze lepiej mieć gotowy dokument, niż po latach upominać się o wydanie wersji w innym języku.

Lista uczelni z kierunkiem organizacja eventów lub podobnym:

Studia I stopnia 

*zwykle wymagane świadectwo dojrzałości

 1. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – studia licencjackie ze specjalnością Turystyka biznesowa na kierunku Turystyka i Rekreacja
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: do 30 września
  3. Język wykładowy: polski i angielski
  4. Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)
  5. Koszt: studia stacjonarne – 4600 zł rocznie, studia niestacjonarne – 4200 zł rocznie
  6. Strona internetowa: vistulahospitality.edu.pl
  7. Specjalność ta jest odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora turystyki biznesowej. W trakcie studiów dowiesz się, jak skutecznie organizować podróże służbowe, kongresy, konferencje, imprezy motywacyjne czy pikniki firmowe. Nauczysz się samodzielnie zaplanować wydarzenia biznesowe, takie jak targi, study tour, study press czy imprezy korporacyjne. Wybierając tę specjalności możesz zostać się członkiem organizacji Meeting Professional International (MPI), co otwiera drogę do udziału w międzynarodowych konferencjach branżowych organizowanych w Londynie, Kopenhadze, Davos, Dusseldorfie czy Barcelonie. Kierunek posiada prestiżową akredytację THE ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. THE-ICE jest znakiem najwyższej jakości kształcenia, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką (źródło: informacja prasowa).
 2. Uniwersytet Łódzki – studia I stopnia Produkcja Teatralna i Organizacja Widowisk
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: na podstawie świadectwa szkoły średniej i świadectwa dojrzałości
  3. Strona internetowa: uni.lodz.pl
  4. Opis ze strony uni.lodz.pl: Pierwsze studia na polskich uczelniach wyższych o profilu praktycznym poświęcone przygotowaniu do zawodu producenta teatralnego, organizatora widowisk i wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym. Program kształcenia realizowany jest w ścisłej współpracy z instytucjami kultury i kładzie silny nacisk na rozwój indywidualnych zdolności oraz zainteresowań studentów. Znaczna część zajęć ma charakter warsztatowy i ukierunkowana jest na wykształcenie u studenta/ki umiejętności planowania, organizowania i tworzenia widowisk, przygotowywania budżetu produkcji, oceny usług w sektorze kultury etc. Studenci odbywają praktyki zawodowe m.in. w teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych, a także organizują własne wydarzenia, mając możliwość zdobywania praktycznych doświadczeń.
 3. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu – studia licencjackie Turystyka i rekreacja ze specjalizacją Organizacja Eventów
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: do 30 września
  3. Koszt: 4200 zł za rok
  4. Strona internetowa: handlowa.eu
  5. *możliwa nauka w języku angielskim
  6. Opis ze strony handlowa.eu: Podczas studiów poznasz specyfikę różnych rodzajów imprez i wydarzeń, wszystkie etapy ich organizacji, realizacji i rozliczania. Zasady współpracy z klientami, partnerami i sponsorami, zasady zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, sposoby wykorzystywania eventów jako narzędzia marketingu. Przedmioty specjalnościowe: współczesne trendy w branży eventovej, projektowanie i organizacja eventów, specyfika zarządzania eventami, planowanie i zarządzanie wydarzeniami korporacyjnymi, promocja  i sprzedaż oferty eventowej, kreowanie i realizowanie różnych rodzajów eventów – warsztaty.
 4. Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu – studia I stopnia specjalność Menedżer eventów na kierunku Turystyka i rekreacja.
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: na podstawie świadectwa szkoły średniej i świadectwa dojrzałości
  3. Koszt: od 7140 do 9540 zł za rok
  4. Strona internetowa: wshiu.pl
  5. Opis ze strony wshiu.pl: Branża eventowa wciąż dynamicznie się rozwija, i daje ogromne możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. To sprawia, że Menedżer eventów (Event Management) to jedna z najciekawszych specjalności kierunku Turystyka i Rekreacja. Studia te uczą osiągania sukcesów i budowania własnej kariery na rynku eventowym. Absolwenci posiadają umiejętności organizowania wydarzeń od konferencji, festiwali, koncertów po wesela i spotkania integracyjne. Studia uczą projektowania, planowania i skoordynowania całego wydarzenia, na które składa się wiele elementów a także marketingu, organizacji i zarządzania oraz nowoczesnych technik zarządzania zespołem.
 5. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie – studia I stopnia specjalność Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych na kierunku Zarządzanie.
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: na podstawie świadectwa szkoły średniej i świadectwa dojrzałości
  3. Koszt: 460-490 zł (12 rat w każdym roku akademickim)
  4. Strona internetowa: wseiz.pl
  5. Opis ze strony wseiz.pl: Specjalność Organizacja eventów, koncertów i imprez sportowych jest związana z tzw. przemysłem czasu wolnego, który odgrywa obecnie coraz większą rolę w naszej gospodarce. Studiując tę specjalność, poznasz ekonomikę takich przedsięwzięć, zasady ich planowania i obsługi z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa. Poznasz też specyfikę poszczególnych rodzajów imprez, ich promocji, także z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Dowiesz się, w jaki sposób eventy mogą stać się istotnym elementem marketingu przedsiębiorstwa, poznasz też podstawy gastronomii i hotelarstwa oraz logistyki.
 6. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego – studia I stopnia Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: na podstawie świadectwa szkoły średniej i świadectwa dojrzałości
  3. Koszt: 3200 zł za semestr
  4. Strona internetowa: rekrutacja.ka.edu.pl
  5. Opis ze strony rekrutacja.ka.edu.pl: Zdobędziesz szeroką wiedzę na temat filmu i telewizji. Poznasz zawody planu filmowego a także etapy produkcji filmowej i telewizyjnej od scenariusza, poprzez realizację zdjęć na postprodukcji kończąc. Nauczysz się pracować ze scenarzystami, reżyserami, aktorami, dziennikarzami, realizatorami zdjęć i dźwięku, scenografami i montażystami. Poznasz technikę i technologię produkcji filmowej i telewizyjnej, a także prawne aspekty produkcji. Nauczysz się planować, kosztorysować i rozliczać produkcje. Te specjalistyczne umiejętności pozwolą Ci na podjęcie pracy w charakterze producenta filmowego, producenta telewizyjnego, kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej, kierownika planu, asystenta reżysera, script-continuiti, organizatora imprez i widowisk.
 7. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – studia I stopnia na kierunku Zarządzanie ze specjalnością Zarządzanie eventowe
  1. Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
  2. Rekrutacja: do 25 września
  3. Koszt: 3800 – 4500 zł za rok
  4. Strona internetowa: wspia.eu
 8. Wyższa Szkoła Biznesu – studia I stopnia na kierunku Zarządzanie ze specjalnością Specjalista ds. organizacji eventów
  1. Strona internetowa: wsb-nlu.edu.pl

Studia II stopnia 

*dla osób posiadających już dyplom licencjacki, inżynierski lub inny magisterski

 1. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – studia magisterskie ze specjalnością Zarządzanie wydarzeniami na kierunku Turystyka i Hotelarstwo
  1. Czas trwania: 2 lata (4 semestrów)
  2. Rekrutacja: do 30 września
  3. Język wykładowy: polski i angielski
  4. Tryb studiów: stacjonarne, niestacjonarne (sobota i niedziela)
  5. Koszt: studia stacjonarne – 4600 zł rocznie, studia niestacjonarne – 4200 zł rocznie
  6. Strona internetowa: vistulahospitality.edu.pl
  7. Podejmując studia na tej specjalności, zyskasz kompetencje potrzebne do prowadzenia kreatywnych, przedsiębiorczych i profesjonalnych działań w środowisku międzynarodowym. Poznasz pełny asortyment narzędzi zarządzania operacyjnego. Rozwiniesz też tak bardzo dziś pożądane kompetencje społeczne. Zdobędziesz umiejętności niezbędne do organizowania podróży służbowych, konferencji, targów oraz innych wydarzeń biznesowych. Zyskasz możliwość udziału w międzynarodowych kongresach czy podróżach motywacyjnych. Możesz także zostać członkiem MPI (Meeting Professional International), co otwiera drogę do udziału w konferencjach branżowych organizowanych m.in. w Londynie, Kopenhadze, Davos, Dusseldorfie i Barcelonie. Kierunek posiada prestiżową akredytację THE ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. THE-ICE jest znakiem najwyższej jakości kształcenia, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką (źródło: informacja prasowa).
 2. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku – studia II stopnia (magisterskie) Menadżer eventów i turystyki biznesowej na kierunku Turystyka i rekreacja
  1. Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: 3850 zł pierwszy rok, 5850 zł drugi rok
  4. Strona internetowa: wsb.pl/gdansk
  5. Opis ze strony wsb.pl: Dowiesz się więcej na temat działania sektora turystycznego z ukierunkowaniem na usługi MICE (przemysł spotkań). Poznasz zasady efektywnego event marketingu. Nauczysz się organizować imprezy rekreacyjno-sportowe w obiektach zamkniętych lub w plenerze, uwzględniając przepisy prawne, bezpieczeństwo uczestników itp. Będziesz wykorzystywać techniki negocjowania kosztów z podwykonawcami oraz sposoby pozyskiwania sponsorów. Nauczysz się, jak planować wydarzenia sportowe, by przynosiły zwrot z inwestycji. Dowiesz się, w jaki sposób inicjować lokalne programy sportowo-rekreacyjne oraz promować aktywność ruchową wśród osób w różnym wieku i o określonym stanie zdrowia.
 3. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – studia II stopnia (magisterskie) Menadżer eventów i turystyki biznesowej na kierunku Turystyka i rekreacja
  1. Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: 3650 zł pierwszy rok, 5950 zł drugi rok
  4. Strona internetowa: wsb.pl/poznan
  5. Opis ze strony wsb.pl: Dowiesz się więcej na temat działania sektora turystycznego z ukierunkowaniem na usługi MICE (przemysł spotkań). Poznasz zasady efektywnego event marketingu. Nauczysz się organizować imprezy rekreacyjno-sportowe w obiektach zamkniętych lub w plenerze, uwzględniając przepisy prawne, bezpieczeństwo uczestników itp. Będziesz wykorzystywać techniki negocjowania kosztów z podwykonawcami oraz sposoby pozyskiwania sponsorów. Nauczysz się, jak planować wydarzenia sportowe, by przynosiły zwrot z inwestycji. Dowiesz się, w jaki sposób inicjować lokalne programy sportowo-rekreacyjne oraz promować aktywność ruchową wśród osób w różnym wieku i o określonym stanie zdrowia.
 4. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu – studia II stopnia (magisterskie) na kierunku Turystyka i rekreacja z dodatkowym modułem Organizacja eventów
  1. Czas trwania: 2 lata (4 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: 4300 zł pierwszy rok, 7100 zł drugi rok
  4. Strona internetowa: wsb.pl/wroclaw
  5. Opis ze strony wsb.pl: Kierunek daje wiele możliwości: po zakończeniu studiów możesz pracować jako menedżer eventów, organizator imprez turystycznych i rekreacyjnych, menedżer restauracji lub gastronomii w hotelu, menedżer w klubie fitness, menedżer biura podróży czy organizator międzynarodowych imprez turystycznych.
 5. Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku – studia II stopnia specjalność Event management na studiach magisterskich o kierunku Turystyka i rekreacja
  1. Strona internetowa: wstih.pl
 6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – studia II stopnia specjalność Event management i PR na studiach magisterskich o kierunku zarządzanie
  1. Strona internetowa: econ.umk.pl
 7. Milenium Gnieźnieńska Szkoła Wyższa – studia II stopnia na kierunku Zarządzanie ze specjalnością Cultural & Sport Event Manager: organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych
  1. Strona internetowa: secure.milenium.edu.pl

Studia podyplomowe i uzupełniające

*część uczelni wymaga dyplomu studiów licencjackich lub magisterskich, część prowadzi otwartą rekrutację niezależną od wcześniejszego wykształcenia

 1. Uniwersytet Warszawski – studium Event Management
  1. Czas trwania: 168 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja do 15 listopada 2021
  3. Koszt: 6800 zł za 2 semestry
  4. Strona internetowa: wz.uw.edu.pl
  5. 168 godzin zajęć z praktykami, wsparcie przy budowaniu własnej marki i kompendium wiedzy o branży. Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego w listopadzie br. po raz dziesiąty zainaugurowane zostanie roczne Studium Event Management. Radę Pedagogiczną tworzą osoby związane z przemysłem spotkań, które od lat funkcjonują w biznesie. W ciekawy sposób dzielą się rzetelną wiedzą i zdradzają tajniki sukcesów najgłośniejszych i najtrudniejszych realizacji eventowych. Studenci w ciągu roku przechodzą drogę event managera od A do Z. Twórcy Studium postawili na wiadomości z zakresu planowania kariery oraz tworzenia swojej marki w świecie show biznesu. Tłumaczą, jak stworzyć swoją firmę i pomagają odkryć potencjał w branży. Nie brakuje zagadnień związanych z budowaniem budżetu, wycen oraz relacji z klientem. Program przewiduje również zajęcia z organizacji wydarzeń hybrydowych i onlinowych. Ważnym punktem jest bezpieczeństwo uczestników i pracowników wydarzeń w procesie organizacyjnym. Osoba, która ukończy roczne studium otrzymuje Certyfikat w języku polskim i angielskim. Wyróżniający się uczestnicy zdobędą dodatkowe listy rekomendujące od Stowarzyszenia Branży Eventowej (źródło: informacja prasowa Stowarzyszenia Branży Eventowej).
 2. Uniwersytet Gdański – studia podyplomowe Event Manager
  1. Czas trwania: 178 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja do 20 września 2021
  3. Koszt: opłata semestralna 2450 zł, a całościowa – 4900 zł.
  4. Strona internetowa: wzr.ug.edu.pl
  5. Opis ze strony wzr.ug.edu.pl: Podstawowym celem Studiów Podyplomowych Event Manager jest przekazanie słuchaczom wiedzy dotyczącej zarządzania różnego rodzaju wydarzeniami oraz kształcenie u nich umiejętności niezbędnych w pracy event managera. Zajęcia będą obejmowały teoretyczne i praktyczne aspekty z zakresu planowania i realizacji eventów, marketingu na rynku wydarzeń, zarządzania zasobami ludzkimi, prawa, zarządzania ryzykiem, budżetowania, a także protokołu dyplomatycznego. Główny nacisk zostanie położony na praktykę i rozwój kluczowych kompetencji, których wymaga praca w branży eventowej.
 3. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Krakowie – studia podyplomowe Event Manager
  1. Czas trwania: 198 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja do 30 września 2021
  3. Koszt: opłata wpisowa 300 zł, czesne 3500 zł za semestr
  4. Strona internetowa: wste.edu.pl
  5. Opis ze strony wste.edu.pl: Event Manager to dwusemestralne studia podyplomowe w Krakowie, stworzone przez ekspertów-praktyków, od lat zajmujących się organizacją, promocją oraz sprzedażą eventów. Innowacyjna formuła, małe grupy oraz w pełni praktyczny program to nie tylko gwarancja olbrzymiej porcji wiedzy, ale także szansa na inspirujący networking, który zaowocuje wspólnymi projektami oraz rozwojem kariery w branży. W programie m.in. CSR w przemyśle spotkań, komunikacja marketingowa i media społecznościowe, zarządzanie projektami eventowymi, organizacja targów i kongresów, prawo w przemyśle spotkań
 4. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku – studia podyplomowe Marketing kultury (online) z elementami planowania eventów (*także Chorzów, Gdynia, Opole, Szczecin, Wrocław, Poznań, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz)
  1. Czas trwania: 146 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: od 476 zł miesięcznie (jednorazowo 4290 zł)
  4. Strona internetowa: wsb.pl/gdansk
  5. Opis ze strony wsb.pl: Wybierając studia Marketing Kultury masz okazję poznać najlepsze praktyki komunikacji marketingowej. Spotykać się z Tobą będą praktycy pracujący w lub dla instytucji kultury. Ponadto nauczysz się, w jaki sposób odczytywać dane wynikające z działań w Internecie oraz co dalej z tym możesz zrobić. Zobaczysz, że najciekawsze akcje promocyjne i eventy nie zawsze miały za sobą milionowe budżety – liczy się przede wszystkim pomysł.
 5. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu – studia podyplomowe Event management
  1. Czas trwania: 178 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: 4050 zł przy jednorazowej wpłacie
  4. Strona internetowa: wsb.pl/torun
  5. Opis ze strony wsb.pl: Praca przy wydarzeniach sportowych i kulturalnych otwiera możliwości wspaniałych przeżyć, niezapomnianych wspomnień, ogromnej satysfakcji, a przede wszystkim współpracy z ciekawymi twórcami i wybitnymi sportowcami. Studia Event management pozwolą Państwu poznać wszystkie aspekty pracy sprawnego managera, a sam program koncentruje się na nabyciu praktycznych umiejętności.
 6. Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy – studia podyplomowe Event management
  1. Czas trwania: 178 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja: dla osób, które ukończyły studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie
  3. Koszt: 4050 zł przy jednorazowej wpłacie
  4. Strona internetowa: wsb.pl/bydgoszcz
  5. Opis ze strony wsb.pl: Praca przy wydarzeniach sportowych i kulturalnych otwiera możliwości wspaniałych przeżyć, niezapomnianych wspomnień, ogromnej satysfakcji, a przede wszystkim współpracy z ciekawymi twórcami i wybitnymi sportowcami. Studia Event management pozwolą Państwu poznać wszystkie aspekty pracy sprawnego managera, a sam program koncentruje się na nabyciu praktycznych umiejętności.
 7. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni – studia podyplomowe Event Management
  1. Czas trwania: 180 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja: kierunek uruchomiony po zebraniu się minimalnej grupy
  3. Koszt: 2500 zł za semestr
  4. Strona internetowa: wsaib.pl
  5. Opis ze strony wsaib.pl: Celem studiów jest profesjonalne przygotowanie słuchaczy do obsługi i kreowania nowych produktów turystyki biznesowej oraz zrozumienie elementów podaży i popytu na rynku przemysłu spotkań, a także posiadanie wiedzy w zakresie organizacji i obsługi imprez turystyki biznesowej, przydatnej w pracy w większości obiektów turystycznych w Polsce i za granicą. Rozwinięcie kompetencji i określenie predyspozycji do planowania, przygotowania oraz realizowania i koordynowania wydarzeń biznesowych.
 8. Politechnika Gdańska – studia podyplomowe Zarządzanie eventami na Wydziale zarządzania i ekonomii
  1. Czas trwania: 184 godziny (2 semestry)
  2. Rekrutacja: kierunek startuje w październiku
  3. Koszt: 2450 zł za semestr
  4. Strona internetowa: zie.pg.edu.pl
  5. Opis ze strony zie.pg.edu.pl: Celem studiów jest zdobycie i pogłębienie wiedzy dotyczące specyfiki organizowania i prowadzenia eventów, bez względu na ich rozmiar i rodzaj.
 9. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa – studia podyplomowe Zarządzanie eventowe
  1. Czas trwania: 180 godzin (2 semestry)
  2. Rekrutacja: do 25 września
  3. Koszt: 3400 zł za rok
  4. Strona internetowa: wspia.eu
 10. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – studia podyplomowe Event Management
  1. Czas trwania: 192 godziny (2 semestry)
  2. Koszt: 7950 zł za rok
  3. Strona internetowa: ssl-oferta.sgh.waw.pl
 11. Uniwersytet Łódzki / filia w Tomaszowie Mazowieckim – studia podyplomowe Organizacja i zarządzanie eventami
  1. Czas trwania: 2 semestry
  2. Koszt: 3200 zł za rok
  3. Strona internetowa: filia.uni.lodz.pl
 12. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie – studia podyplomowe Event Marketing
  1. Czas trwania: brak danych
  2. Koszt: 2300 zł rata (2 raty)
  3. Strona internetowa: gwsp.edu.pl
 13. Szkoły artystyczne ROE Wrocław, Poznań, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Rzeszów, Lublin – Organizacja eventów
  1. Czas trwania: 110 godzin (1 semestr)
  2. Koszt: 360 zł za miesiąc
  3. Strona internetowa: szkolyartystyczne.roe.pl
 14. WSG Wyższa Szkoła Gospodarki – studia podyplomowe Entertaiment and Event Management
  1. Strona internetowa: podyplomowe.byd.pl

Trener Właściciel Dorota Rogozińska Event Manager Training Group EMTGAutor: Dorota Rogozińska

Założycielka i osoba odpowiedzialna od początku za ofertę merytoryczną Event Manager Training Group. Przez 5 lat na stanowisku Dyrektora Marketingu w jednej z największych w Polsce firm oferujących techniczną obsługę eventów – Brill AV Media. Prowadzi bloga Event Manager News. Przewodnicząca Rady Etyki Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Dowiedz się więcej o autorze.

Zdjęcie na okładce autorstwa: Andrea Piacquadio z Pexels

Dodaj komentarz

Masz do nas pytanie?

Rejestracja

Przypomnienie hasła