fbpx

Event online – szkolenie z organizacji wydarzeń online

Event online – szkolenie z organizacji wydarzeń online

Jesteś tutaj:     /  Event online – szkolenie z organizacji wydarzeń online
Trener Tomek Kamiński szkolenie event online teoria praktyka EMTG
Prowadzący:
Kurs aktualnie nieaktywny
Szkolenie event online organizacja wydarzeń online EMTG
 • Otrzymasz oficjalny certyfikat opatrzony numerowanym hologramem Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE – to jedyne takie szkolenia na rynku
 • Zrozumiesz działanie eventów online i z łatwością wybierzesz odpowiednie platformy oraz narzędzia do Twojego projektu
 • Otrzymasz najważniejsze informacje dotyczące multimediów, oświetlenia, nagłośnienia i innych aspektów technicznych organizacji eventu online
 • Dowiesz się, jak briefować firmę od techniki eventowej lub studio i jak powinna przebiegać współpraca między Wami
 • Zyskasz inspirujące rozwiązania na każdy budżet
 • Poznasz nowe technologie i przykłady ciekawych realizacji zarówno polskich, jak i zagranicznych
 • Przeznaczone dla organizatorów eventów online (pracujących w agencjach, korporacjach lub instytucjach), którzy chcą samodzielnie organizować wydarzenia lub poprawić współpracę z firmami od techniki eventowej (lub studiami)
 • Dla osób, które chcą wiedzieć, jak działa event „od kuchni”
 • Dla osób, które chcą prowadzić własne wystąpienia online i wypaść profesjonalnie
 • Dla blogerów i youtuberów, którzy chcą poprawić jakość prowadzonych przez siebie webinarów i live’ów
 • Dla osób, które chcą pracować w firmach specjalizujących się w technice eventowej np. jako handlowcy i muszą posiadać podstawową wiedzę na temat sprzętu i rozwiązań
 • Dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje eventowe

„Event online – szkolenie z organizacji wydarzeń online” skierowane jest do osób, chcących organizować wydarzenia online oraz wydarzenia hybrydowe i umiejętnie wykorzystywać ich potencjał. Eventy online różnią się znacząco od eventów stacjonarnych, dlatego trzeba zrozumieć ich działanie, aby zdecydować, które wydarzenie możemy zorganizować samodzielnie, do którego wydarzenia wybrać zewnętrzne studio, a do którego zatrudnić profesjonalną ekipę techniczną. Szkolenie jest chętnie wybierane przez osoby pracujące w agencjach eventowych, które chcą podnosić swoje kompetencje oraz przez przedstawicieli korporacji i instytucji państwowych, którzy chcą organizować mniejsze wydarzenia samodzielnie, a przy większych umiejętnie współpracować z pracownikami agencji bądź firmami technicznymi.

Podczas szkolenia omawiane są najważniejsze zagadnienia dotyczące organizacji wydarzeń udostępnianych poprzez streaming oraz wideokonferencji i webinarów. Krok po kroku analizowana jest organizacja eventu online – od potrzebnych urządzeń, przez kreację i tworzenie scenariusza, po bezpieczeństwo pokazywanych treści i przykładowe sytuacje kryzysowe. Jako uczestnik szkolenia poznasz najbardziej popularne platformy i narzędzia, ale przede wszystkim dowiesz się, jakie są między nimi różnice i które rozwiązania online wybrać na potrzeby Twojego wydarzenia.

Szkolenie prowadzone jest przez trenera z wieloletnim doświadczeniem, który zapoznaje uczestnika z teorią, ale przede wszystkim omawia stronę praktyczną i realne zastosowanie prezentowanych narzędzi. Tomek posiada kilkunastoletnie doświadczenie, zarówno po stronie agencji eventowej, jak i po stronie firmy specjalizującej się w technice eventowej.

Program (6h / 09:00 – 15:00)

1. Nowy świat eventów online i eventów hybrydowych

1.1. Wprowadzenie – sytuacja na rynku
1.2. Podstawy i definicje, czyli jak to wszystko działa
1.3. Łącze internetowe i jego parametry
1.4. BHP pracy w sieci

2. Streaming – omówienie wybranych platform: Youtube, Vimeo, Facebook, Twitch, Dacast, Clevercast

2.1. Główne funkcje, zalety, wady
2.2. Najważniejsze różnice między platformami
2.3. Którą platformę wybrać dla swojego eventu?

3. Wideokonferencje i webinary – omówienie wybranych narzędzi: MS Teams, Google Meet, ClickMeeting, Zoom, Cisco Webex

3.1. Główne funkcje, zalety, wady
3.2. Najważniejsze różnice między narzędziami
3.3. Które narzędzie wybrać dla swojego eventu online i hybrydowego?

4. Elementy eventu organizowanego w sieci – tworzenie wydarzenia online od podstaw

4.1. Jakich narzędzi potrzebujemy do organizacji eventu online (mikrofony, kamery, oświetlenie, oprogramowanie, promptery)?
4.2. Przygotowanie własnej sali konferencyjnej do prowadzenia transmisji
4.3. Briefowanie zewnętrznego studio, w którym chcemy zrealizować wydarzenie online
4.4. Briefowanie firmy technicznej, która ma realizować transmisję online we wskazanym przez nas miejscu
4.5. Kreacja vs. produkcja eventów online – czy możemy zrealizować wszystkie pomysły?
4.6. Dostosowanie wydarzenia do możliwości technicznych i percepcyjnych uczestników
4.7. Przygotowanie scenariusza eventu online
4.8. Sposoby uatrakcyjnienia eventu online (światło, multimedia, pokoje dyskusyjne, dodatkowe atrakcje angażujące uczestników)
4.9. Przygotowanie prelegenta / panelisty do transmisji eventu online
4.10. Tłumaczenia symultaniczne w czasie konferencji online
4.11. Koncert online – czym różni się koncert na żywo od koncertu w sieci i jak go przygotować?
4.12. CASE STUDY – przykłady ciekawych wydarzeń online

5. Platformy do eventów online: MEETING15, Coffe, Hopin 6

6. Bezpieczeństwo i komfort uczestników eventu online

7. Bezpieczeństwo pokazywanych treści (ochrona praw autorskich, ochrona przed kopiowaniem)

8. Omówienie możliwych problemów i zagrożeń oraz przykłady ich rozwiązania

Szkolenie odbywa się w ramach kursu online Event Manager PRO. Możesz zapisać się tylko na to szkolenie (chcę tylko to szkolenie) lub wykupić dostęp do całego kursu Event Manager PRO (chcę cały 9-dniowy kurs).

Copyright © EMTG – DR 2009 wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakresy i programy szkoleń przedstawione na stronie www.emtg.pl oraz w materiałach promocyjnych i szkoleniowych objęte są prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 • Koszt: 490 PLN brutto (zawiera 23% VAT) – sprawdź nasze promocje!
 • Szkolenie prowadzimy z naszego studio poprzez platformę Zoom.
 • Szkolenie online jest niemal identyczne jak szkolenie stacjonarne (poza faktem, że siedzisz wygodnie przed komputerem we własnym domu lub biurze 🙂 – pracujesz na żywo z prelegentem, widząc zarówno jego, jak i innych uczestników i w każdej chwili możesz prosić o powtórzenie lub doprecyzowanie wybranego zagadnienia. Grupy są małe, dzięki czemu dyskusja przebiega sprawnie, a prelegent może odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników.
 • Certyfikat ukończenia kursu – otrzymasz go po szkoleniu, w wersji polskiej i angielskiej, pocztą na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres. Nasze certyfikaty, jako jedyne, posiadają oryginalne numerowane hologramy Stowarzyszenia Branży Eventowej – to potwierdzenie jakości naszych kursów.
 • Zapewniamy materiały szkoleniowe w wersji PDF – otrzymasz je przed rozpoczęciem szkolenia, tak abyś mógł z nich korzystać w czasie zajęć (bez potrzeby przepisywania slajdów).
 • Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, pracujący w najbardziej znanych firmach na rynku eventowym w Polsce.
 • Dostęp do najnowszych ofert pracy na naszej grupie Kariera Event Managera.

🔎 Pytania i odpowiedzi – sprawdź stronę FAQ. 🎁 Zobacz też nasze aktualne promocje!

Popularne szkolenia:

Trenerzy

W branży eventowej wylądował jako nastolatek – przygodę rozpoczął od wakacyjnego rozwieszania plakatów w nadmorskich kurortach i wałęsania się gdzieś między gastro, a sceną. Przełom miał miejsce w 2005 roku, kiedy zaokrętował się na pokładzie produkcji telewizyjnej „Zdobywcy” wspierając Agencję Top-Art z Sopotu swoim dużym entuzjazmem i wątłymi siłami. Później sprawy nabrały tempa do tego stopnia, że odłożył studia na Politechnice Gdańskiej i rzucił się w eventowy wir gal, bankietów, targów, konferencji, a czasem festynów - od stref na Open’erze po Dni Radomia. Praktycznie zawsze na odcinku „tego gościa od multimediów”. Po kilkunastu latach bycia specjalistą ds. eventów (czyt. kreowania/projektowania/realizowania/kładzenia, a czasem ratowania przeróżnych wydarzeń) nadszedł czas na romans ze sprzedażą i w ten oto sposób trafił w 2018 roku do ekipy Brill AV Media w Warszawie. Po dwóch pracowitych latach dopisano klucz do jego stanowiska i tak został Key Account Managerem, choć w dalszym ciągu łatwiej go znaleźć w reżyserce niż w zakładowym systemie ERP. Na przestrzeni 15 lat pracował dla m.in.: Grupy Żywiec, Procter & Gamble, Stock Polska, Żabki czy Jeronimo Martins. Ostatnie miesiące przekuwa całe swoje dotychczasowe doświadczenie na pracę w studiu, eventy hybrydowe i 100% on-line. W wolnych chwilach muzykuje, buszuje w sieci i z uporem maniaka aktualizuje programy do wideokonferencji. Wybrane projekty live i online z ostatnich dwóch lat:

 • COP24 2018
 • ABSL Diamonds Warszawa 2018
 • Ninja’s Night Shift Warszawa 2019
 • Szczyt Bałkanów Zachodnich Poznań 2019
 • WADA Katowice 2019
 • Kongres Dealerów SKODA Warszawa 2020
 • Konferencje on-line sztabu Szymona Hołowni 2020
 • Konferencja Dostawców EUROCASH 2020
 • P&G Year End Meeting Warszawa 2020

Rafał Noworycki

Dnia 05.04.2014 uczestniczyłem w szkoleniu "Event menager-organizator imprez". Szkolenie polecam wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki na szeroko rozumianym rynku eventów. Wiedza, doświadczenie i sposób prowadzenia P. Doroty Rogozińskiej (liczne symulacje zdarzeń, z którymi Event menager spotyka się na co dzień w pracy), tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że organizacja imprez, to zajęcie niezwykle trudne, ale i niezwykle interesujące. W pracy nie znoszę rutyny, i z chwilą odebrania certyfikatu, wiedziałem, że mój pobyt w EMTG nie był dziełem przypadku.

barman, KF MusicClub Bowling Skarżysko Kamienna,

Olga Tylutki

Szkolenie "Event Manager-organizator imprez" posiadało dla mnie istotny wymiar praktyczny. Rozmowy i tematy poruszone na szkoleniu były mocno osadzone w rzeczywistości. Szkolenie było interaktywne, co również jest moim zdaniem sporym atutem. Bardzo dużo wyniosłam ze szkolenia.

Beskid MICE Center, MICE Manager,

Mateusz Kacprzak

Szkolenie, prowadzących, jak i firmę EMTG polecam każdemu, kto do tej pory zastanawia się - Czy warto wziąć udział w szkoleniu? - Nie ma się nad czym zastanawiać, zapisuj się!!! Warto!!! Szkolenie wypełnione jest ogromną dawką entuzjazmu, daje ogromnego kopa pozytywnego myślenia, jest bardzo rzetelne i przepełnione merytoryczną wiedzą.

Student,

Marta Stępińska

Najbardziej zaciekawiły mnie elementy warsztatowe, dzięki którym mogłam sprawdzić moją wiedzę i nauczyć się wykorzystywania jej w praktyce. Trenerka przeprowadziła wiele ćwiczeń, które z pewnością usprawnią moją pracę i pomogą w przygotowywaniu kolejnych wydarzeń.

Asseco Poland, Project Manager,

Marta Dworak

Szkolenia EMTG to dla mnie źródło praktycznej wiedzy, którą mogę wykorzystać w swojej pracy. Nauka w przyjaznej atmosferze, małej grupie i pod okiem wykwalifikowanego trenera to czysta przyjemność. Zajęcia świetnie łączą ze sobą wiedzę teoretyczną z praktyką, a dobrze dobrane ćwiczenia mobilizują do sprawdzenia swoich umiejętności i wdrożenia nowych rozwiązań już od zaraz. Szczerze polecam.

Event Manager, Sunreef Yachts,

Magdalena Bogulska

Szkolenie organizowane przez EMTG było dla mnie niesamowitą dawką energii i wiedzy. Całe dwa dni wypełnione zostały profesjonalnymi informacjami, które, odzwierciedlają rzeczywistość pracy Event Managera. Pełne zaangażowania trenerki - Ania i Dorota, zaraziły mnie fascynacją do tworzenia, kreatywnego myślenia i zaskakiwania. Obudziły to, co przez codzienną rutynę w sobie uśpiłam. Jeszcze nigdy, z żadnego szkolenia, nie wracałam z tyloma pomysłami. Informacje związane z prawami i obowiązkami dot. organizacji eventów uświadomiły mi to, co należy jeszcze dopracować. Wielka dawka pozytywnej energii i ogromny zastrzyk wiedzy! Przemyślane, bdb. przeprowadzone i zorganizowane szkolenie! p.s. Będę wracać 🙂

Szef Działu Obsługi Klienta, Pałac w Pakosławiu,

Opinie o emtg.pl Maciej Sobianek

Maciej Sobianek

Szkolenie i warsztaty z planowania eventów pogłębiły i uporządkowały moją dotychczasową wiedzę oraz zainspirowały do podejmowania nowych wyzwań i szukania ciekawych rozwiązań. Na co dzień brak mi czasu na poszukiwanie eventowych inspiracji, a pokazane na szkoleniu case’y z jednej strony dały mi gotowe rozwiązania, a z drugiej pobudziły na nowo moją kreatywność.

Microsoft Sp. z o.o., Windows Azure Product Manager,

Ludwika Grzejdak

Przed szkoleniem posiadałam już spore doświadczenie w organizacji imprez oraz wyjazdów firmowych i chciałam uporządkować posiadane informacje. Dzięki szkoleniu usystematyzowałam wiedzę oraz zyskałam wiele nowych wskazówek i inspiracji na przyszłość.

AWF Warszawa, doktorant,

Katarzyna Brudny

Realizowane przez EMTG szkolenie oceniam jako profesjonalne i wartościowe. Oprócz popartej ćwiczeniami i co ważne, skrupulatnie dobranej wiedzy teoretycznej, Prowadząca dzieli się z uczestnikami swoim ogromnym i jakże cennym doświadczeniem, a także inspiruje pasją działania. Serdecznie polecam szkolenia EMTG wszystkim, którzy chcieliby zdobyć eventowe know-how, a także tym, którzy cenią sobie indywidualne podejście do uczestników oraz przyjazną atmosferę.

Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych STRUNBET Sp. z o.o.,

Karolina Turska-Fiszlak

Całodniowe szkolenie spełniło nasze oczekiwania oraz przybliżyło wiedzę. Została nam przekazana obszerna teoria, poparta wieloma przykładami i ćwiczeniami. Trenerka nawiązała doskonały kontakt i wykazała się dużą umiejętnością aktywizowania uczestników. Karolina Turska-Fiszlak

Właściciel Estancia Group, Prezes Adventura Sp. z o.o.,

Kacper Mleczak

W związku z tym, że nie zajmuję się organizacją wydarzeń tylko ich ubezpieczaniem, warsztaty organizowane przez Panią Dorotę Rogozińską pozwoliły mi na rozszerzenie horyzontów i przede wszystkim zdobycie wiedzy o specyfice rynku. Zdecydowanie warto skorzystać z wiedzy ekspertów EMTG.

exito Broker Sp. z o.o., Wicedyrektor Biura Projektów Strategicznych,

Fabian Habegger

Szkolenia dziewczyn z EMTG są bardzo ciekawe, pouczające i rozwijające horyzonty - myślę, każdego event managera. Polecam na maksa, bo szkolenia i warsztaty są na prawdę na wysokim poziomie. Fabian Habegger

Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Specjalista ds. Turystyki i Promocji,

Ewelina Włodarz

Aktualnie szukam pracy, ale mam nadzieję, że już wkrótce będę event managerem z krwi i kości. Szkolenie dało mi pozytywnego kopa do działania, mnóstwo motywacji i pomysłów. Dużo teorii i jeszcze więcej praktyki, profesjonalne podejście do zajęć, cudowna atmosfera. Polecam każdemu kto już działa w zawodzie lub, tak jak ja, stawia pierwsze kroki 🙂

Student,

Dominik Dzwonkowski

Z czystym sumieniem mogę polecić szkolenie "Planowanie i organizacja eventów", w który miałem okazję uczestniczyć. Pomimo posiadanego doświadczenia, pomogło mi to usystematyzować swoją wiedzę, jak również wyniosłem dużo ciekawych wskazówek dotyczących organizacji eventów i nowe inspiracje.

Royal Events, Senior Executive Manager,

Daria Kempińska-Sitek

Z EMTG miałam okazję spotkać się jako uczestniczka szkolenia Event Manager – organizator imprez. Osoba prowadząca nie tylko stworzyła przyjazną atmosferę, ale również w sposób bardzo przystępny przekazała praktyczną wiedzę, którą z pewnością wykorzystam w mojej pracy. Przygotowanie merytoryczne prowadzącej oraz wyjątkowy klimat panujący na szkoleniu, zadecydowały o tym, że z pewnością wezmę udział w kolejnych szkoleniach organizowanych przez EMTG.

Top Event, Współwłaściciel,

Anna Bagińska

Pod koniec 2013 r. wzięłam udział¸ w poleconych mi szkoleniach organizowanych przez firmę EMTG. Były to szkolenia planowanie i organizacja eventów oraz Sponsoring i jego znaczenie w event marketingu. Czy było warto? Z pewnościąˆTAK! Oczywiście na 1- czy 2-dniowym szkoleniu prowadzący nie ma możliwości przekazania całej swojej wiedzy, dlatego tak ważna jest odpowiednia selekcja materiału, ustalenie hierarchii wartości, no i sposób jego zaprezentowania. Musze przyznać, że z takim wyzwaniem prowadzący poradzili sobie doskonale. Szkolenia były interesujˆce, po krótkich wykładach odbywały się zajęcia warsztatowe, które oprócz umiejętności praktycznych, dodatkowo sprzyjały integracji grupy. Każdy uczestnik otrzymał materiały szkoleniowe, które były pomocne na szkoleniach, i jak się okazało po ich zakończeniu także. Czy coś bym zmieniła? Tak, jedną rzecz krzesła nie są zbyt wygodne 🙂

Państwowy Instytut Geologiczny, Kierownik Sekcji Promocji

Masz do nas pytanie?

Rejestracja

Przypomnienie hasła