fbpx

Kosztorys i scenariusz eventu oraz dokumentacja eventowa – warsztat praktyka

Kosztorys i scenariusz eventu oraz dokumentacja eventowa – warsztat praktyka

Jesteś tutaj:     /  Szkolenia stacjonarne  /  Kosztorys i scenariusz eventu oraz dokumentacja eventowa – warsztat praktyka
Trener Magdalena Kozicka szkolenie organizacja eventów EMTG
Prowadzący:
Najbliższy termin:
październik 2024 / ustalamy termin dostępne miejsca
Cena: 879zł
Szkolenie Warsztat Praktyka - tworzenie kosztorysu i scenariusza eventu oraz przegląd najważniejszych dokumentów eventowych EMTG
 • Otrzymasz oficjalny certyfikat opatrzony numerowanym hologramem Stowarzyszenia Branży Eventowej SBE – to jedyne takie szkolenia na rynku
 • Dowiesz się, jakie informacje powinny znaleźć się w ofercie odpowiadającej na brief klienta
 • Poznasz zasady przygotowania szczegółowego kosztorysu wydarzenia
 • Nauczysz się, jak zaplanować wydarzenie minuta po minucie (wraz z montażami i demontażami)
 • Otrzymasz pakiet najważniejszych dokumentów dot. organizacji eventów
 • Przeznaczone dla managerów chcących zdobyć umiejętność przygotowania profesjonalnego kosztorysu i szczegółowego zaplanowania wydarzenia
 • Dla osób, które chcą poznać praktyczną stronę pracy event managera
 • Dla osób posiadających przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu organizacji eventów
 • Dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje eventowe

Szkolenie „Warsztat Praktyka – tworzenie kosztorysu i scenariusza eventu + przegląd najważniejszych dokumentów eventowych” skierowane jest do osób, które posiadają już podstawowe doświadczenie w zakresie organizacji eventów lub do osób początkujących, dla których będzie ono uzupełnieniem i kolejnym krokiem po szkoleniu „Event Manager – planowanie, organizacja i zarządzanie projektem eventowym”. Ten warsztat to obowiązkowa pozycja dla osób, które będą na co dzień prowadzić projekty eventowe – od briefowania klienta przez realizację i współpracę z dostawcami, po ostateczne podsumowanie i rozliczenie kosztów wydarzenia.

Podczas warsztatu, jako uczestnik, będziesz pracować nad wydarzeniem, które wybierzecie wspólnie z grupą, zaczynając od tworzenia koncepcji w oparciu o cele wyznaczone przez klienta, a następnie przygotowując kosztorys, harmonogram i scenariusz eventu. W międzyczasie trenerka opisze różne aspekty pracy z klientem oraz dostawcami, omówi przykładowe sytuacje kryzysowe i przytoczy wiele ciekawych historii zaczerpniętych z własnych doświadczeń w pracy na stanowisku producenta i reżysera eventów.

W trakcie trwania warsztatu otrzymasz i przeanalizujesz także wiele przykładowych dokumentów niezbędnych w organizowaniu eventów, takich jak: arkusz kryzysowy, szpigiel, scenariusz montaży i demontaży, umowa agencyjna, umowa z dostawcą, rider techniczny, wniosek ZAiKS i inne.

Program (8h / 09:00 – 17:00)

1. Wprowadzenie

1.1.   Zapoznanie uczestników na potrzeby późniejszej pracy w grupie

1.2.   Omówienie typów eventów, z których jeden wybrany przez grupę będzie analizowany na warsztatach

1.3.   Najważniejsze informacje dot. organizacji 4 typów wydarzeń wynikające z ich specyfiki: niezbędne formalności, obostrzenia, problemy, które mogą się pojawić itd.

2. Wybór typu eventu – uczestnicy wspólnie (głosowanie) wybierają typ wydarzenia, nad którym chcą dalej pracować

*Trener omówi charakterystyczne elementy organizacji każdego z poniższych wydarzeń, możliwe problemy przy organizacji i ich rozwiązania.
2.1. Festiwal muzyczny (impreza masowa)

2.2. Konferencja firmowa z wieczorną galą rozdania nagród

2.3. Turniej piłkarski

2.4. Akcja ambientowa w centrum handlowym

3. Warsztat – kosztorys eventu

Po wyborze jednego typu eventu do wspólnej pracy każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy zawierający brief od klienta i przygotowaną na jego podstawie ofertę z podstawowymi informacjami, które powinny się w niej znaleźć. Dodatkowo w pakiecie znajduje się cennik usług, projekt scenograficzny wraz z wymiarami oraz wizualizacja.
Bazując na otrzymanych dokumentach uczestnicy tworzą szczegółowy kosztorys eventu, zawierający m.in. wyliczenie kilometrówek, diet, obsługi agencyjnej, logistyki, wynagrodzenie dostawców: scenografii, techniki, obiektu, cateringu i wielu innych.

4. Warsztat – scenariusz eventu

Na podstawie dotychczas zebranych dokumentów każdy uczestnik tworzy szczegółowy (minuta po minucie) scenariusz eventu (spigiel) wydarzenia wraz z czasem montaży i demontaży.
Samodzielne wykonywanie zadania na początku każdego warsztatu to najlepszy sposób nauki; późniejsza wspólna analiza pozwala natomiast zweryfikować swoją koncepcję, przeprowadzić burzę mózgów i zobaczyć, jak może wyglądać praca w zespole agencji eventowej.

5. Teczka dokumentów związanych z organizacją eventu dla każdego uczestnika, poza wzorami otrzymanymi na potrzeby tworzenia kosztorysu i scenariusza, będzie zawierać:

5.1.   Umowa bazowa agencja-klient

5.2.   Porozumienie o zachowaniu poufności agencja-klient

5.3.   Umowy bazowe lub przykładowe zamówienia podpisywane z dostawcami: obiekt, catering, technika eventowa, scenografia, fotograf/ekipa video, hostessy/modelki, zespół/artysta, spiker zewnętrzny i inni

5.4.   Przykładowy rider techniczny zespołu/artysty

5.5.   Wzory wniosków ZAiKS potrzebne w celu uzyskania licencji na korzystanie z utworów

5.6.   Przykładowy arkusz kryzysowy

5.7.   Lista rzeczy do zabrania na event

5.8.   Lista kontaktowa

PRACA INDYWIDUALNA
Samodzielne wykonywanie zadania na początku każdego warsztatu to najlepszy sposób nauki; późniejsza wspólna analiza pozwala natomiast zweryfikować swoją koncepcję, przeprowadzić burzę mózgów i zobaczyć, jak może wyglądać praca w zespole agencji eventowej.

Copyright © EMTG – DR 2009 wszelkie prawa zastrzeżone.
Zakresy i programy szkoleń przedstawione na stronie www.emtg.pl oraz w materiałach promocyjnych i szkoleniowych objęte są prawami autorskimi zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Trenerzy

Z branżą eventową związana od ponad 16 lat (od 2007 roku), obecnie w agencji Imagine Nation, a wcześniej jako Event Manager, a następnie Project Director w agencji Mea Group, w której przez wiele lat zarządzała zespołem produkcji eventowej. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze projektów eventowych, w tym w kreacji i reżyserii wydarzeń, przygotowywaniu ofert, kosztorysowaniu, koordynacji projektów oraz ich rozliczaniu. Na swoim koncie ma realizację dużych imprez galowych, w tym telewizyjnych, pikników, pokazów mody, eventów lifestylowych, eventów konferencyjno-szkoleniowych oraz wyjazdów integracyjnych i motywacyjnych. Realizowała projekty dla takich firm, jak: TVN, Edipresse Polska, Ambra, Neutrogena, Empik, GSK, British American Tobacco, mBank, Ciech, Tarczyński, Tymbark, MetLife, 3M, VELUX, PKO Bank Polski, Bank Pekao S.A., PKP Intercity, Philip Morris Polska, Nestle Waters Polska, Polpharma, TAURON Polska Energia, PZU, Bank BGŻ, Jeronimo Martins Polska, CEDC, Wyborowa, Calzedonia, Adidas, Comarch, Oracle Prudential, Nationale Nederlanden, Lexus, Orange i innych. Jej projekt Flesz Fashion Night zdobył w 2019 wyróżnienie German Design Awards 2019 oraz 3 miejsce w kategorii Best Live Show EVENTEX 2019. Prowadziła zajęcia z zagadnień produkcji oraz kreacji eventowej na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego - Studium Event Management. Wieloletni trener Event Manager Training Group.

Rafał Noworycki

Dnia 05.04.2014 uczestniczyłem w szkoleniu "Event menager-organizator imprez". Szkolenie polecam wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki na szeroko rozumianym rynku eventów. Wiedza, doświadczenie i sposób prowadzenia P. Doroty Rogozińskiej (liczne symulacje zdarzeń, z którymi Event menager spotyka się na co dzień w pracy), tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że organizacja imprez, to zajęcie niezwykle trudne, ale i niezwykle interesujące. W pracy nie znoszę rutyny, i z chwilą odebrania certyfikatu, wiedziałem, że mój pobyt w EMTG nie był dziełem przypadku.

barman, KF MusicClub Bowling Skarżysko Kamienna,

Olga Tylutki

Szkolenie "Event Manager-organizator imprez" posiadało dla mnie istotny wymiar praktyczny. Rozmowy i tematy poruszone na szkoleniu były mocno osadzone w rzeczywistości. Szkolenie było interaktywne, co również jest moim zdaniem sporym atutem. Bardzo dużo wyniosłam ze szkolenia.

Beskid MICE Center, MICE Manager,

Mateusz Kacprzak

Szkolenie, prowadzących, jak i firmę EMTG polecam każdemu, kto do tej pory zastanawia się - Czy warto wziąć udział w szkoleniu? - Nie ma się nad czym zastanawiać, zapisuj się!!! Warto!!! Szkolenie wypełnione jest ogromną dawką entuzjazmu, daje ogromnego kopa pozytywnego myślenia, jest bardzo rzetelne i przepełnione merytoryczną wiedzą.

Student,

Marta Stępińska

Najbardziej zaciekawiły mnie elementy warsztatowe, dzięki którym mogłam sprawdzić moją wiedzę i nauczyć się wykorzystywania jej w praktyce. Trenerka przeprowadziła wiele ćwiczeń, które z pewnością usprawnią moją pracę i pomogą w przygotowywaniu kolejnych wydarzeń.

Asseco Poland, Project Manager,

Marta Dworak

Szkolenia EMTG to dla mnie źródło praktycznej wiedzy, którą mogę wykorzystać w swojej pracy. Nauka w przyjaznej atmosferze, małej grupie i pod okiem wykwalifikowanego trenera to czysta przyjemność. Zajęcia świetnie łączą ze sobą wiedzę teoretyczną z praktyką, a dobrze dobrane ćwiczenia mobilizują do sprawdzenia swoich umiejętności i wdrożenia nowych rozwiązań już od zaraz. Szczerze polecam.

Event Manager, Sunreef Yachts,

Magdalena Bogulska

Szkolenie organizowane przez EMTG było dla mnie niesamowitą dawką energii i wiedzy. Całe dwa dni wypełnione zostały profesjonalnymi informacjami, które, odzwierciedlają rzeczywistość pracy Event Managera. Pełne zaangażowania trenerki - Ania i Dorota, zaraziły mnie fascynacją do tworzenia, kreatywnego myślenia i zaskakiwania. Obudziły to, co przez codzienną rutynę w sobie uśpiłam. Jeszcze nigdy, z żadnego szkolenia, nie wracałam z tyloma pomysłami. Informacje związane z prawami i obowiązkami dot. organizacji eventów uświadomiły mi to, co należy jeszcze dopracować. Wielka dawka pozytywnej energii i ogromny zastrzyk wiedzy! Przemyślane, bdb. przeprowadzone i zorganizowane szkolenie! p.s. Będę wracać 🙂

Szef Działu Obsługi Klienta, Pałac w Pakosławiu,

Opinie o emtg.pl Maciej Sobianek

Maciej Sobianek

Szkolenie i warsztaty z planowania eventów pogłębiły i uporządkowały moją dotychczasową wiedzę oraz zainspirowały do podejmowania nowych wyzwań i szukania ciekawych rozwiązań. Na co dzień brak mi czasu na poszukiwanie eventowych inspiracji, a pokazane na szkoleniu case’y z jednej strony dały mi gotowe rozwiązania, a z drugiej pobudziły na nowo moją kreatywność.

Microsoft Sp. z o.o., Windows Azure Product Manager,

Ludwika Grzejdak

Przed szkoleniem posiadałam już spore doświadczenie w organizacji imprez oraz wyjazdów firmowych i chciałam uporządkować posiadane informacje. Dzięki szkoleniu usystematyzowałam wiedzę oraz zyskałam wiele nowych wskazówek i inspiracji na przyszłość.

AWF Warszawa, doktorant,

Katarzyna Brudny

Realizowane przez EMTG szkolenie oceniam jako profesjonalne i wartościowe. Oprócz popartej ćwiczeniami i co ważne, skrupulatnie dobranej wiedzy teoretycznej, Prowadząca dzieli się z uczestnikami swoim ogromnym i jakże cennym doświadczeniem, a także inspiruje pasją działania. Serdecznie polecam szkolenia EMTG wszystkim, którzy chcieliby zdobyć eventowe know-how, a także tym, którzy cenią sobie indywidualne podejście do uczestników oraz przyjazną atmosferę.

Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych STRUNBET Sp. z o.o.,

Karolina Turska-Fiszlak

Całodniowe szkolenie spełniło nasze oczekiwania oraz przybliżyło wiedzę. Została nam przekazana obszerna teoria, poparta wieloma przykładami i ćwiczeniami. Trenerka nawiązała doskonały kontakt i wykazała się dużą umiejętnością aktywizowania uczestników. Karolina Turska-Fiszlak

Właściciel Estancia Group, Prezes Adventura Sp. z o.o.,

Kacper Mleczak

W związku z tym, że nie zajmuję się organizacją wydarzeń tylko ich ubezpieczaniem, warsztaty organizowane przez Panią Dorotę Rogozińską pozwoliły mi na rozszerzenie horyzontów i przede wszystkim zdobycie wiedzy o specyfice rynku. Zdecydowanie warto skorzystać z wiedzy ekspertów EMTG.

exito Broker Sp. z o.o., Wicedyrektor Biura Projektów Strategicznych,

Fabian Habegger

Szkolenia dziewczyn z EMTG są bardzo ciekawe, pouczające i rozwijające horyzonty - myślę, każdego event managera. Polecam na maksa, bo szkolenia i warsztaty są na prawdę na wysokim poziomie. Fabian Habegger

Starostwo Powiatowe w Szczytnie, Specjalista ds. Turystyki i Promocji,

Ewelina Włodarz

Aktualnie szukam pracy, ale mam nadzieję, że już wkrótce będę event managerem z krwi i kości. Szkolenie dało mi pozytywnego kopa do działania, mnóstwo motywacji i pomysłów. Dużo teorii i jeszcze więcej praktyki, profesjonalne podejście do zajęć, cudowna atmosfera. Polecam każdemu kto już działa w zawodzie lub, tak jak ja, stawia pierwsze kroki 🙂

Student,

Dominik Dzwonkowski

Z czystym sumieniem mogę polecić szkolenie "Planowanie i organizacja eventów", w który miałem okazję uczestniczyć. Pomimo posiadanego doświadczenia, pomogło mi to usystematyzować swoją wiedzę, jak również wyniosłem dużo ciekawych wskazówek dotyczących organizacji eventów i nowe inspiracje.

Royal Events, Senior Executive Manager,

Daria Kempińska-Sitek

Z EMTG miałam okazję spotkać się jako uczestniczka szkolenia Event Manager – organizator imprez. Osoba prowadząca nie tylko stworzyła przyjazną atmosferę, ale również w sposób bardzo przystępny przekazała praktyczną wiedzę, którą z pewnością wykorzystam w mojej pracy. Przygotowanie merytoryczne prowadzącej oraz wyjątkowy klimat panujący na szkoleniu, zadecydowały o tym, że z pewnością wezmę udział w kolejnych szkoleniach organizowanych przez EMTG.

Top Event, Współwłaściciel,

Anna Bagińska

Pod koniec 2013 r. wzięłam udział¸ w poleconych mi szkoleniach organizowanych przez firmę EMTG. Były to szkolenia planowanie i organizacja eventów oraz Sponsoring i jego znaczenie w event marketingu. Czy było warto? Z pewnościąˆTAK! Oczywiście na 1- czy 2-dniowym szkoleniu prowadzący nie ma możliwości przekazania całej swojej wiedzy, dlatego tak ważna jest odpowiednia selekcja materiału, ustalenie hierarchii wartości, no i sposób jego zaprezentowania. Musze przyznać, że z takim wyzwaniem prowadzący poradzili sobie doskonale. Szkolenia były interesujˆce, po krótkich wykładach odbywały się zajęcia warsztatowe, które oprócz umiejętności praktycznych, dodatkowo sprzyjały integracji grupy. Każdy uczestnik otrzymał materiały szkoleniowe, które były pomocne na szkoleniach, i jak się okazało po ich zakończeniu także. Czy coś bym zmieniła? Tak, jedną rzecz krzesła nie są zbyt wygodne 🙂

Państwowy Instytut Geologiczny, Kierownik Sekcji Promocji

Zapisy i informacje organizacyjne

październik 2024 / ustalamy termin

Szkolenie „Kosztorys i scenariusz eventu oraz dokumentacja eventowa – warsztat praktyka”

879 PLN brutto (zawiera 23% VAT), wystawiamy faktury

 • Lokalizacja: Al. Jerozolimskie 49, Warszawa – 5 minut pieszo z Dworca Centralnego.
 • Zapewniamy materiały szkoleniowe i piśmiennicze oraz przerwy kawowe (lunch we własnym zakresie, otrzymasz od nas mapkę z polecanymi restauracjami w okolicy).
 • Kameralna atmosfera w sali z mini-biblioteką eventową.
 • Certyfikat ukończenia kursu – otrzymasz go w wersji polskiej i angielskiej. Nasze certyfikaty, jako jedyne, posiadają oryginalne numerowane hologramy Stowarzyszenia Branży Eventowej – to potwierdzenie jakości naszych kursów.
 • Dostęp do najnowszych ofert pracy na naszej grupie Kariera Event Managera, na której jest już niemal 17 tysięcy osób!
 • Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem, pracujący w najbardziej znanych firmach na rynku eventowym w Polsce.
 • Małe grupy umożliwiające pracę warsztatową i dyskusję.

Masz do nas pytanie?

Rejestracja

Przypomnienie hasła