fbpx

Archiwum Event Manager News

  /  Archiwum Event Manager News

Event Manager News / Nr 1 czerwiec 2013

1. Okiem kreatora – Design? Zacznijmy od podstaw
Sukces wydarzenia zależy w dużej mierze od sposobu zaprojektowania przestrzeni spotkania biznesowego, na który ogromny wpływ ma doświadczenie, kreatywność i wiedza event managera.
2. Okiem fotografa – Jak utrudnić życie fotografowi?
Czy zastanawialiście się kiedyś, co pozostaje po zrealizowanym evencie? Oprócz niezapomnianych przeżyć, które z biegiem czasu zaczną się zacierać w pamięci gości, pozostaje dokumentacja fotograficzna. To, jak event wygląda „w obrazku”, często decyduje jak jest odbierany i oceniany przez uczestników i organizatorów.
3. Okiem technika – Od scenografii multimedialnej do wirtualnej
XXI wiek to epoka rozwoju scenografii multimedialnej – ta tradycyjna coraz częściej odchodzi do lamusa. Dziś światem rządzi obraz. Multimedia sprawiają, że scenografia żyje, jest atrakcyjna i może kreować nastrój zgodnie z potrzebą chwili. Ogromną zmianę można dostrzec w zakresie stosowania scenografii – zdecydowanie nie jest już tylko elementem sceny… Dzięki nowoczesnym urządzeniom, zabiegami scenograficznymi obejmuje się cały obiekt, a często także jego otoczenie.
4. Okiem technika – Oświetlenie scenograficzne w Event Marketingu
Często scenografia nie może obyć się bez odpowiedniej dawki światła. Wiele konstrukcji scenograficznych projektowanych jest w sposób nadający im tylko określoną formę, a jej dopełnieniem ma być światło, które uwypukla a nawet ożywia daną bryłę.
5. Okiem florysty – Kwiatowe kreacje
Kwiaty, podobnie jak farby, tkaniny, kamień czy drewno to materiał plastyczny, który można formować i pracować nim, oddając przy tym emocje, uczucia, grę świateł, kolorów i faktur. W zależności od okazji i charakteru wydarzenia można za pomocą materiału roślinnego stworzyć dowolną scenerię, podkreślić bajkowy charakter wnętrz, bankietowy szyk czy powagę spotkania biznesowego.
6. Inspiracje… meble eventowe
Jednym z najprostszych sposobów budowy pozytywnie odbieranej przestrzeni jest stosowanie wysokiej klasy mebli eventowych. Sposób ich rozmieszczenia oraz przemyślane oświetlenie mogą stanowić jedyne elementy scenograficzne. W wypadku mebli najwyższej próby, mamy bowiem do czynienia z dziełami sztuki użytkowej, które swoją formą i fakturą wywierają wpływ na odbiorcę.

Event Manager News Nr 1 czerwiec 2013

Masz do nas pytanie?

Rejestracja

Przypomnienie hasła